Jaleco Pony Mark II 28: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
| Line 25: | Line 25: | ||
==Gallery== | ==Gallery== | ||
<gallery> | <gallery> | ||
Image:Pony28_Flyer_Front.jpg|Flyer Front | Image:Pony28_Flyer_Front.jpg|Flyer Front | ||
Image:Pony28_Flyer_Back.jpg|Flyer Back | Image:Pony28_Flyer_Back.jpg|Flyer Back | ||
Image:''jaleco rally big run the supreme 4wd challenge'' japanese version on pony mkII 28 converted to racing upright cab (december 1989 advert).jpg|Japanese version of "''Jaleco Rally Big Run: The Supreme 4WD Challenge''" on Jaleco Pony MkII 28 converted to upright racing cab | |||
Image:Arcade monte 511.jpg | |||
Image:Vm_cp_1.jpg|1P CPO | Image:Vm_cp_1.jpg|1P CPO | ||
Image:Vm_cp_3.jpg|2L6B CPO | Image:Vm_cp_3.jpg|2L6B CPO | ||
Revision as of 07:03, 22 September 2024
| Jaleco Pony Mark II 28 | |
|---|---|
|
| |
| Katakana | ジャレコ ポニーマーク II 28 |
| AKA | Pony Mark II, Pony 28 |
| Type | Sitdown |
| Released | 199x |
| Dimensions | 816 x 650 x 1630 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 28 in 15/24 kHz (Toei TC-HV28LMJ) |
| Rotatable | Yes (Has rotate mechanism) |
| Weight | 85 kg |
| Power | 140 W |
Manual
Gallery
-
Flyer Front
-
Flyer Back
-
Japanese version of "Jaleco Rally Big Run: The Supreme 4WD Challenge" on Jaleco Pony MkII 28 converted to upright racing cab
-
1P CPO
-
2L6B CPO
-
2L12B CPO