Capcom New Concept II: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
|||
| Line 31: | Line 31: | ||
== Manual == | == Manual == | ||
[[Media:NEW CONCEPT II Manual.pdf| | [[Media:NEW CONCEPT II Manual.pdf|Manual]] | ||
No edit summary |
|||
| Line 31: | Line 31: | ||
== Manual == | == Manual == | ||
[[Media:NEW CONCEPT II Manual.pdf| | [[Media:NEW CONCEPT II Manual.pdf|Manual]] | ||
| Capcom New Concept II | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | ニューコンセプトII |
| Rōmaji | NYŪKONSEPUTO II |
| Released | 1989 |
| Dimensions | 850 x 750 x 1675 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 26 in 15/? kHz |
| Rotatable | Yes (Has rotate mechanism) |
| Weight | 110 kg |
| Power | 110 W |