Konami Windy: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
Wigsplitta (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 51: | Line 51: | ||
* [[Media:Windy.2player.Panel.Vector.zip|Windy 2 Player Panel (vector)]] | * [[Media:Windy.2player.Panel.Vector.zip|Windy 2 Player Panel (vector)]] | ||
* [[Media:Windy.Panel.Scan.png|Windy Panel scan]] | * [[Media:Windy.Panel.Scan.png|Windy Panel scan]] | ||
== Restorations == | |||
* https://forum.arcadeotaku.com/viewtopic.php?t=45412 | |||
* https://www.arcade-projects.com/threads/complete-haggard-lookin-konami-windy-restoration.28240/ | |||
[[Category:Konami]] | [[Category:Konami]] | ||
Revision as of 19:14, 3 February 2024
| Konami Windy | |
|---|---|
|
| |
| Katakana | ウィンディ |
| Rōmaji | UINDI |
| Type | Sitdown |
| Released | 1996 |
| Dimensions | 905 x 750 x 1399 (with header 1698.8) mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 29 in 15/24 kHz |
| Rotatable | Yes |
| Weight | 105 kg |
| Power | 125 W |
-
Konami Windy
-
Tokimeki Memorial version flyer
-
Front
-
Inside
-
Windy I & II
-
Illumination panel ver. 1
-
Illumination panel ver. 2
-
Illumination panel ver. 3
-
Illumination panel ver. 4