Namco Arena Sight
| Namco Arena Sight | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | アリーナサイト |
| Rōmaji | ARIINASAITO |
| AKA | Arena Site |
| Type | Sitdown |
| Released | 199x |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 50 in |
| Rotatable | No |
| Weight | (2player -- 4player) 295 -- 395 kg |
| Power | 301 W |
The NAMCO Arena Sight dimensions & weight differ based on whether its the 2 player or 4 player version:
- 2p: depth 2080 mm x width 1130 mm x height 1850 mm ; weight 295 kg
- 4p: depth 2450 mm x width 1740 mm x height 1850 mm ; weight 395 kg
Gallery
-
japanese ad with specs
-
Flyer
-
Flyer (2p vs 4p spec variations)
