Capcom Status 18
| Capcom Status 18 | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | ステイタス18 |
| AKA | S.T.A.T.U.S. 18 |
| Type | Sitdown |
| Released | 1989 |
| Dimensions | 660 x 560 x 1105 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 18 in |
| Rotatable | Yes |
| Weight | 60 kg |
Gallery
-
Flyer
-
Flyer 2
| Capcom Status 18 | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | ステイタス18 |
| AKA | S.T.A.T.U.S. 18 |
| Type | Sitdown |
| Released | 1989 |
| Dimensions | 660 x 560 x 1105 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 18 in |
| Rotatable | Yes |
| Weight | 60 kg |