Sega Super Megalo
| Super Megalo | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | スーパーメガロ |
| Rōmaji | SŪPĀMEGARO |
| AKA | Super Megalo 1 |
| Type | Sitdown |
| Released | 1993 |
| Dimensions | 2200-3100 x 1140 x 1867 mm |
| Wiring | Model 2 |
| Monitor | 50 in 15/24 kHz |
| Rotatable | No |
| Weight | 326 kg |
| Power | 460 W |
Gallery
-
SEGA Supermegalo & (left to right) Toshimichi Mori, Katsuhiro Harada & Yutaka Suzuki 2021
-
Cabinet flyer
