Sega Versus City
![]() | |
| Katakana | バーサスシティ |
|---|---|
| Rōmaji | BĀSASUSHITI |
| AKA | Versuscity, VS City, Versus |
| Type | Sitdown |
| Released | 1996 |
| Dimensions | 1834 x 750 x 1950 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 29 in 15/24 kHz |
| Rotatable | No |
| Weight | 200 kg |
| Power | 301 W |
Technical
Paperwork
Cabinet Art
Gallery
-
Virtual-On Versus City Advanced Battle Cabinet (Flyer 1)
-
Virtual-On Versus City Advanced Battle Cabinet (Flyer 2)
