Namco Cyber Lead II
| Namco Cyber Lead II | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | サイバーリード II |
| Rōmaji | SAIBAARIIDO II |
| AKA | Cyberlead II, Cyber Lead 2, Cyberlead 2 |
| Type | Sitdown |
| Released | 2000 |
| Dimensions | 970 x 760 x 1480 mm |
| Wiring | JVS |
| Monitor | 29 in 15/24/31 kHz (Nanao) |
| Rotatable | No |
| Weight | 120 kg |
| Power | 120 W |
Differences from Cyberlead
Cyber Lead II has a tri-sync monitor, while Namco Cyber Lead only has a dual sync.
