Tehkan(Tecmo) Color Table
Jump to navigation
Jump to search
| Tehkan Color Table | |
|---|---|
|
| |
| Katakana | カラー・テーブル |
| Rōmaji | KARĀTĒBURU |
| AKA | Table Color Type; Color Table |
| Type | Cocktail |
| Released | 1983 |
| Dimensions | 520 x 830 x (adjustable)620-720 mm |
| Monitor | 18 in |
| Power | 95 W |
Gallery
-
1983 Tecmo Lava flyer(bottom right is "Color Table" cocktail)
-
Tehkan advert for Guzzler arcade game & Color Table cocktail & Color Lava sitdown cabs with two live shots from 1983, Japan
-
Western ad for Guzzler