Capcom Mini Cute: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Wigsplitta (talk | contribs) No edit summary |
|||
| (3 intermediate revisions by one other user not shown) | |||
| Line 31: | Line 31: | ||
Image:Capcom new concept II & mini cute flyer.jpg | Image:Capcom new concept II & mini cute flyer.jpg | ||
Image:Mini cute qgrandam25 playzass flyer 3.jpg | Image:Mini cute qgrandam25 playzass flyer 3.jpg | ||
Image:Capcom cute all sides.jpg | |||
Image:Capcom cute (opened).jpg | |||
Image:Capcom cute color var.jpg | |||
Image:Capcom mini cute stock loudspeakers.jpg | |||
Image:Capcom mini cute ldsp h grph.jpg | |||
</gallery> | </gallery> | ||
| Line 41: | Line 46: | ||
* [[:Media:Capcom_Cute_front_arts.pdf|Speaker and Coin Reject surrounds]] | * [[:Media:Capcom_Cute_front_arts.pdf|Speaker and Coin Reject surrounds]] | ||
* [[:Media:Capcomcutestickers.png|Stickers]] | * [[:Media:Capcomcutestickers.png|Stickers]] | ||
==External Links== | |||
* [https://arcadeartrepro.com/product/capcom-mini-cute-side-art/ Side art]<br> | |||
* [https://arcadeartrepro.com/product/capcom-mini-cute-speakers-decal/ Speakers]<br> | |||
* [https://arcadeartrepro.com/product/capcom-mini-cute-coin-reject-decal/ Coin reject]<br> | |||
* [https://arcadeartrepro.com/product/capcom-mini-cute-cpo/ Control Panel Overlay] | |||
* [https://gateninety.com/product/capcom-mini-cut-cpo-sticker/ Control Panel Overlay] | |||
* [https://www.arcadeartshop.com/product/cute-silver-foil-warning-labels/ Warning labels sticker set]<br> | |||
[[Category:Capcom]] | [[Category:Capcom]] | ||
Latest revision as of 07:27, 10 July 2025
| Capcom Cute | |
|---|---|
|
| |
| Katakana | キュート |
| Rōmaji | KYUUTO |
| AKA | Mini-Cute, Minicute |
| Type | Sitdown |
| Released | 199x |
| Dimensions | 690 x 500 x 1300 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 18 in 15 kHz (Sanwa PM1723E / Nanao MS8-18) |
| Rotatable | Yes |
| Weight | 60 kg |
| Power | 95 W |
Notes
CRT is a 47cm tube.
Gallery
-
Advertising flyer
-
Flyer
-
Flyer