Tecmo Sound Lava Excel: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Created page with "{{Infobox cabinet |name = Tecmo Sound Lava Excel |kana = |romaji = |aka = |image = Tecmovgjr5.jpg |type = Upright |year = 198x |depth = 860 |width = 660 |height = 1390 |wiring = JAMMA |monitor_size = 26 |monitor_sync = |monitor_model = |rotatable = Yes |rotate_mech = |weight = |power_supply = |power = 170 }} ==Gallery== <gallery> Image:Tecmo sound lava cab (japan).png|1987 ad </gallery> Category:Tecmo" |
|||
| (One intermediate revision by the same user not shown) | |||
| Line 1: | Line 1: | ||
{{Infobox cabinet | {{Infobox cabinet | ||
|name = Tecmo Sound Lava Excel | |name = Tecmo Sound Lava Excel | ||
|kana = | |kana = サウンドラバエクセル | ||
|romaji = | |romaji = SAUNDORABAEKUSERU | ||
|aka = | |aka = | ||
|image = Tecmovgjr5.jpg | |image = Tecmovgjr5.jpg | ||
| Line 23: | Line 23: | ||
==Gallery== | ==Gallery== | ||
<gallery> | <gallery> | ||
Image: | Image:TECMO Sound Lava economy&excel cabs 1st ad 1987.jpg|1987 advert (left=''economy''; right=''excel'') | ||
</gallery> | </gallery> | ||
[[Category:Tecmo]] | [[Category:Tecmo]] | ||
Latest revision as of 15:16, 25 March 2024
| Tecmo Sound Lava Excel | |
|---|---|
|
| |
| Katakana | サウンドラバエクセル |
| Rōmaji | SAUNDORABAEKUSERU |
| Type | Upright |
| Released | 198x |
| Dimensions | 860 x 660 x 1390 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 26 in |
| Rotatable | Yes |
| Power | 170 W |
Gallery
-
1987 advert (left=economy; right=excel)