Jaleco Pony Mark II: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
| Line 26: | Line 26: | ||
Image:Jaleco pony mk II flyer jp alt.jpg|Flyer | Image:Jaleco pony mk II flyer jp alt.jpg|Flyer | ||
Image:Jaleco jp flyer pony mark II.jpg|Flyer | Image:Jaleco jp flyer pony mark II.jpg|Flyer | ||
Image:Jaleco medal pony mk II ''medal ponny''.jpg|''Medal Ponny'' (see header) variant | |||
Image:Dscf0023tb5.jpg | Image:Dscf0023tb5.jpg | ||
Image:Dscf0021jl1.jpg | Image:Dscf0021jl1.jpg | ||
Revision as of 14:19, 8 May 2024
| Jaleco Pony Mark II | |
|---|---|
|
| |
| Katakana | ポニー マーク2 |
| Rōmaji | PONIIMAAKU2 |
| AKA | Pony Mark II 19, Pony II, Pony 2 |
| Type | Sitdown |
| Released | 1996 |
| Dimensions | 650 x 560 x 1050 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 18 in 15/24 kHz |
| Rotatable | Yes |
| Weight | 78 kg |
| Power | 110 W |
Gallery
-
Flyer
-
Concept Flyer
-
Flyer
-
Flyer
-
Medal Ponny (see header) variant