Taito Teatro 50: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
mNo edit summary |
No edit summary |
||
| Line 6: | Line 6: | ||
|image = Teatro50.jpg | |image = Teatro50.jpg | ||
|type = Sitdown | |type = Sitdown | ||
|year = | |year = 1993 | ||
|depth = 2430~3700 | |depth = 2430~3700 | ||
|width = 1160 | |width = 1160 | ||
Latest revision as of 19:48, 9 February 2025
| Taito Teatro 50 | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | テアトロ50 |
| Rōmaji | TEATORO50 |
| AKA | Teatro50 Dual, Theatro 50 |
| Type | Sitdown |
| Released | 1993 |
| Dimensions | 2430~3700 x 1160 x 1900 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 50 in 15/24 kHz |
| Rotatable | No |
| Weight | 230 kg |
| Power | 325 W |
Gallery
-
Flyer
-
Flyer
-
RC de Go! custom controller kit on Teatro50
