Sega Super Megalo 2
| Sega Super Megalo 2 | |
|---|---|
|
| |
| Katakana | スーパーメガロ2 |
| Rōmaji | SŪPĀMEGARO2 |
| AKA | Super Megalo II |
| Type | Sitdown |
| Released | 1994 |
| Dimensions | 2200-3100 x 1140 x 1867 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 50 in 24 (scan converter converts 15 kHz to 24) kHz |
| Rotatable | No |
| Weight | 330 kg |
| Power Supply | 110-240VAC |
| Power | 360 W |
Gallery
-
flyer
-
ad
Cabinet Art
- Super Megalo 2 Instructions Panel Background
- Super Megalo 2 Instructions Panel Background Type 2
- Super Megalo 2 Control Panel Overlay scan by STV