Taito Egret 29
| Egret 29 | |
|---|---|
![]() | |
| Katakana | イーグレット29 |
| Rōmaji | IGURETTO29 |
| Type | Sitdown |
| Released | 1994 |
| Dimensions | 962 x 700 x 1580 mm |
| Wiring | Jamma |
| Monitor | 29 in 15/24 kHz (Nanao MS8) |
| Rotatable | Yes (Has rotate mechanism) |
| Weight | 126 kg |
| Power | 110 W |
Flyer
-
Front
-
Rear
-
magazine advert
-
Fanzine
-
Fanzine
