Jaleco Pony Mark III 25
| Jaleco Pony Mark III 25 | |
|---|---|
|
| |
| AKA | Pony III, Pony Mark III, Pony 3, Pony 25 |
| Type | Sitdown |
| Released | 1990 |
| Dimensions | 740 x 600 x 1060 mm |
| Wiring | JAMMA |
| Monitor | 25 in 15/24 kHz (Nanao MS8) |
| Rotatable | Yes |
| Weight | 78 kg |
| Power | 130 W |
Miscellaneous
The lit marquee insert measures 2 x 92 x 590 mm.
The PCB mounting board is 12mm plywood, measuring 385mm square.
The marquee is held together by M4 polycarbonate screws, nuts and washers. M4 screw (cross head) length: 18mm, head diameter: 7mm, head height: 2.6mm. Nut: 8mm width, 3.3mm height. Washer: 10mm.
Gallery
-
Sigma Branded Pony
-
Sigma Branding
-
Flyer
-
Flyer
Artwork
- Marquee acrylic template
- Control panel overlay
- Custom Panel Overlay
- White MVS Overlay
- Black Panel Overlay
- Marquee SVG